Miałam 16 lat – głowę pełną marzeń, ale i pełną leku i strachu. Tego dnia nie poszłam do szkoły -tak, zrobiłam sobie wagary. Nie zdawałam sobie sprawy, z tego, że te wagary odmienią całe moje życie. Za oknem było szaro, ponuro – była wczesna zima, to jeszcze bardziej sprawiało, że nic mi się nie chciało. Swoje liceum wspominam pozytywnie, ale szkoła nigdy nie była moją mocną stroną, i nie chodzi tylko o naukę bo z nią jako tako nie miałam większych problemów, bardziej chodzi o cały system, jaki panował w szkole. System nauczania, traktowania poszczególnych osób, oraz poznanie, jak okropne charaktery potrafią mieć, tak młode osoby.

 

 

Jezioro Como, Villa Monastero – tu czujesz się jak w filmie…

 

O książce „Sekret „ słyszałam parę dni wcześniej – napisał mi o niej kolega. Wagary, to przecież idealny moment, na film – więc nie szukając długo, co mam obejrzeć znalazłam film „ Sekret „ i go włączyłam. Już w pierwszych minutach zamarłam… Jakbym dostała w twarz…

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że wszystko, co jest mówione i pokazane w filmie, jest bardzo wyolbrzymione i wręcz nierealnie przedstawione , np.: Dziewczyna bardzo chce posiadać drogi naszyjnik, przychodzi do sklepu i godzinami się na niego patrzy , marzy o nim za dnia i śni w nocy. Aż w końcu któregoś dnia budzi się i ma go na szyji „ Nie oszukujmy się, to nie jest możliwe, ale nie o to chodzi.

Ja już wtedy, jako nastolatka, wiedziałam , że to jest mało prawdopodobne, ale dołożyłam sobie sama do tego, pracę , dorobienie sobie, dodatkowo myślenie o danej rzeczy , i wtedy BINGO To ja jestem kreatorem swojego życia- pomyślałam. Od razu weszłam na allegro i zamówiłam książkę online. Zaczęłam w przyśpieszonym tempie analizować, ile razy sama na siebie ściągnęłam nieprzyjemną sytuację ? Ile razy o czymś tak długo myślałam i to się spełniło, i nie chodzi tu o naszyjnik. Byłam tak pobudzona tym, co sobie właśnie uświadomiłam, że postanowiłam zaprosić swoją koleżankę, na następne wagary do siebie i jeszcze raz obejrzałam z nią ten film. Byłam mega wkręcona, i swoją drogą, to jestem ciekawa Aga, czy pamiętasz ten dzień ? Mam dwie części książki „ Sekret „od tamtego pamiętnego dnia zmieniło się coś we mnie w środku, zaczęłam marzyć, zaczęłam czytać również inne książki i zaczęłam obserwować, co się dzieje z moim życiem i , jak na to reaguję.

 

Do dnia dzisiejszego wracam do tych książek z wielką radością w sercu i otwieram na przypadkowej stronie , i kiedy otworzę setny raz na cytacie „ proście a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie „ – wiem, że to nie był przypadek.

Czasami z pozoru błaha rzecz, jak poznanie kogoś na imprezie, jeden cytat, jeden film, słowa piosenki, to wszystko może wpłynąć na postrzeganie pewnych spraw, i zmianę naszych nawyków. Choć cały proces trwa latami, a u większości trwa on do końca życia, fakt, że coś właśnie się zmieniło , zapoczątkowało nasze nowe, lepsze życie – JEST CUDOWNE.

 

Polecam też film fabularny który jest z podobnym przekazem jednak może nieco łatwiejszy w przekazie.

 

Bez kategorii
Maciej Porochoński

Kody rabatowe

KUPONY RABATOWE: BON15 – Zniżka 15% na rzeczy z kategorii Boże Narodzenie przy zamówieniach za min 150 zł.  BON20 – Zniżka 20% na cały asortyment

Blog
Maciej Porochoński

Gnocchi truflowe – zabójca mnichów!

Jest to potrawa zwana „zabójcą mnichów” ponieważ była tak dobra że nikt nie chciał przestać tego jeść wskutek czego mnichom pękały brzuchy z przejedzenia ? Przepis jest dość mocno przerobiony względem innych ale to właśnie nasz smak jest chyba najbliższy oryginałowi.